Uyuşturucuya Karşı Kamera Karşısına Geçtiler

Çekimleri İstanbul Kartal’da yapılan, yönetmenliğini Gökmen Yıldız’ın yaptığı Deli Seyit filmi, uyuşturucu batağına düşen hayatları konu alıyor. Uyuşturucunun, zararlarını, İnsan üzerindeki etkilerini, kullananın kendisine, ailesine, çevresine ve topluma verdiği zararları anlatılıyor.

Filmde rol alan ve Kertenkele Dizisi oyuncularından olan Erdal Bakır, film ile ilgili olarak Bilecik Portal’a açıklamada bulundu. Uzun yıllardır dizi ve sinema oyunculuğu yaptığını belirten oyuncu Erdal Bakır, filmde Torbacı Fuat ( Uyuşturucu satıcısı) karakteri ile kamera karşısına geçtiğini söyledi.

Özellikle böyle toplumsal mesaj ileten Sinema filminde rol aldığı için mutlu olduğunu söyleyen Bakır, “Kötü karakteri oynamak oldukça zor. Normal hayatta da sizi sokakta gördüklerinde tepki verebiliyorlar. Burada aslında rolü ne kadar iyi ve başarılı ekran karşısındakilere aktarabildiğimizi anlıyoruz. Bizler için önemli olan filmin amacına ulaşması. Deli Seyit filmi ile aileleri, gençleri bilinçlendirebilirsek ne mutlu bize. Bizler oyuncular olarak toplum yararına her türlü projede üzerimize düşen ne olursa yapaya hazırız” dedi.