Garsonluktan oyunculuğa başarılı bir yükseliş hikayesi

Seyyar Satıcılık ve Garsonluktan Dizi Oyunculuğuna Yükseldi sonramı olur zaman gösterecek.Ve şuan bir kaç senaryo üzerinde kafa yoruyoruz bu meslek ne beni bırakır nede ben onsuz yapabilirim diye ifade etti.

Yıllarını Erzincan da seyyar satıcılık olarak sürdüren ve daha sonra istanbul' a yerleşip oyunculuk sektörüne atılan dizi ve sinema oyuncusu Erdal Bakır karakter yapısı saygın ve dürüst kişiliği ile oyunculuk camiasında yer almaya başladı.1981 Erzincan doğumlu olan Erdal Bakır , 5 erkek kardeşten 2.s, olup geçimini Erzincan'daa uzun süre seyyar satıcı olarak sağladı.Fakat hayat ve geçim zorluğu onuda etkilemiş.Hayatı boyunca tek hedefi olana oyunculuk mesleğini , kendine  hedef belirleyip bu yolda ilerlemeye başlamıştır.İzmir' de özel bir oyunculuk akademisine başvurup hem oyunculuk eğitimini hem de tiyatro eğitimini almaya başladı.

Fakat maddi durumu iyi olmadığı için burada bir Restoran'da garsonluk yapmaya başlayıp hem eğitimini ve garsonluğu aynı anda sürdürmeye başlamıştır. Yaklaşık 1.5 yıllık eğitimin sonunda oyunculuk akademisini birincilik ile bitirip oyunculuk hayatına adım atmıştır.