Erzincanlı Erdal Bakır, Deli Seyit filminde rol aldı

rzincanlı oyuncu Erdal Bakır, Deli Seyit isimli bir mahalle delikanlısının Uyuşturucuya karşı verdiği mücadeleyi konu alan filmde rol aldı. Filmde Torbacı Fuat (Uyuşturucu satıcısı) karakteri ile kamera karşısına geçen Bakır, Filmde uyuşturucu belası Bonzai’ye karşı olan Deli Seyit isimli bir mahalle delikanlısının bu uğurda verdiği mücadelenin anlatıldığını belirterek, ‘’Rol gereği de olsa bazı olayları toplumun yararına canlandırmamız gerekiyor’’ dedi.

İLK DEFA BÖYLE BİR ROL ALDIM

Uzun yıllardır dizi ve sinema oyunculuğu yapan Erzincanlı oyuncu Erdal Bakır, Son olarak günümüzün baş belası gençlerin tuzağı olan uyuşturucu Bonzai’yi konu alan ‘Deli Seyit’ Sinema filminde yer aldı. Deli Seyit filmiyle kamera karşısına geçen Erdal Bakır, filmle ilgili Zirve Gazetesi'ne konuştu. Filmde Torbacı Fuat ( Uyuşturucu satıcısı ) karakteri ile kamera karşısına geçen sevilen oyuncu Bakır, İlk defa böyle bir rolde ekran karşısına geçtiğini ifade etti.

FİLM TOPLUMSAL MESAJ İLETİYOR

Bakır, film hakkında bilgi aktarırken, Çekimlerin İstanbul Kartal’da yapıldığını belirterek, yönetmenliğini Gökmen Yıldız’ın üstlendiği filmde uyuşturucu batağına düsen hayatları konu alındığını kaydetti. Uyuşturucu belası Bonzai’ye karşı olan Deli Seyit isimli bir mahalle delikanlısının bu uğurda verdiği mücadelenin anlatıldığını belirten Bakır, ‘Deli Seyit’ filminde Uyuşturucunun zararları, insan üzerindeki etkilerini, kullananın kendisin,  ailesine, çevresine ve topluma verdiği zararların ele alındığını söyledi. Özellikle böyle toplumsal mesaj ileten sinema filminde rol aldığı için mutlu olduğunu ifade eden Bakır, ‘’Rol gereği de olsa bazı olayları toplumun yararına canlandırmamız gerekiyor’’ dedi.