Erzincan’da seyyar satıcılık yaptı, İzmir’de oyunculuk eğitimi aldı

Erzincan’da seyyar satıcılık yaparken oyuncu olmaya karar veren Erzincanlı oyuncu Erdal Bakır’ın yükselişi adeta bir başarı öyküsü haline geldi.

Önce İzmir'e nakleden Erzincanlı Erdal Bakır, İzmir’de garsonluk yaparak hayatını sürdürdü ve oyunculuk eğitimi aldı. Erdal Bakır, Aldığı eğitim ile sinema ve dizi oyunculuğuna başladı. 

Daha sonra İstanbul’a yerleşip oyunculuk mesleğini sürdüren dizi ve sinema oyuncusu Erdal Bakır, başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekti.

Seyyar Satıcılıktan OyunculuğaKarakter yapısı saygın ve dürüst kişiliği ile oyunculuk camiasında yer alan Erdal Bakır, dizilerde değişik karakterlerde aldığı rollerde üstün başarılar elde etti.

Hayat ve geçim zorluğu nedeniyle sıkıntılı dönemler geçiren 1981 Erzincan doğumlu Erdal Bakır, 5 erkek kardeşten 2.si.

Erzincan’da uzun süre seyyar satıcılık yapan Erdal Bakır, hayatı boyunca tek hedefi olan oyunculuk mesleğini, hedef belirleyip bu yolda ilerlemek için büyük bir mücadele vermiş.

İzmir’de özel bir oyunculuk akademisine başvuran Erdal Bakır, oyunculuk ve tiyatro eğitimi almış.

Maddi durumu iyi olmadığı için bir Restoran’da garsonluk yapmaya başlayan Erdal Bakır, hem eğitimini ve garsonluğu aynı anda sürdürmeye başlar. Yaklaşık 1.5 yıllık eğitimin sonunda oyunculuk akademisini birincilik ile bitirip oyunculuk hayatına adım atan Erdal Bakır, başarılı bir oyunculuk hayatına adım attı.

Yaklaşık olarak 5 yıldır oyunculuk yapan Erdal Bakır, ilk olarak Kacak, Karadayı, Aşkın Bedeli, Hayat Dediğin, Küçük Gelin, İki Dünya Arasında, Ekip 1, Ötesiz İnsanlar, Sırat, Mucize Hayatlar, Cinayet, Beni Böyle Sev, Diğer Yarım gibi dizilerde değişik karakterlerde üstün başarı sağlayıp rol almaya başladı. Sanatı ve sanatçıyı seven Erdal Bakır, ayrıca 2 tiyatro oyunu ile halkın sevgisini ve beğenisini kazandı. Erdal Bakır, gittiği bütün dizi setlerinde yaptığı roller ve saygın kişiliği ile çalışma arkadaşlarının oyuncuların ve yönetmenlerin ilgisini ve beğenisini de topladı.